Smích je lidské slunce, dokonalý a nepřekonatelný :-))))

Říjen 2009

Další pletení s dětmi :-)))

28. října 2009 v 12:58 | Fitinka |  Pletení z papíru
Ahoj :-))))

tento článek věnuji dětem z Hlušické základní školy :-)). Kde jsem byla asi tak před měsícem a dělal jsem pro ně malinký kurzík pletení :-))). Ještě jednou všechny moc chválím, šlo jim to opravdu moc dobře :-))). Jejich košíčky jsou originální a každý má své kouzlo :-))) a to jsme je ani nestihli nabarvit :-))). Zároveň děkuji za příjemně strávené odpoledne a zdravím všechny účastníky kurzu a pletení zdar :-))))


A nakonec jejich hotová dílka :-)))
Ještě bych chtěla vysvětlit datum na fotkách :-))). Fotky mám od paní učitelky, která byla tak hodná a zaslala je emailem. Bohužel se jí foťák kdysi rozbyl a datum nejde správně nastavit ani vymazat ale myslím si, že to vůbec nevadí hlavní je že to fotí, ne :-)))).
Mějte se všichni moc hezky Fitinka :-)))))

Truhla na hračky :-)))

26. října 2009 v 18:29 | Fitinka |  Pracovní postupy
Ahoj Lidičky :-)))

konečně jsem dodělala slíbenou truhlu na hračky :-))). Je mořená lihovím mořidlem odstín Mahagon a lakovaná lakem na parkety. Přidávám také postup pletení. Doufám, že to bude srozumitelný :-))). Tak a teď ta slíbená truhla :-))). Její rozměry jsou (v+š+h) 35+52+30cm.

A jak to všechno vzniklo :-)))

ze začátku jsem nefotila ale spodní část není nijak složitá :-))). Koš je pletený na střídačku. Začala jsem opletem třemi ruličkami a poté opletem dvěmi :-))) a to do výšky 30 cm ( s víkem má truhla na výšku 35 cm).

Tak a teď jdeme na víko :-)))

podle upleteného truhly jsem si ustříhla dva kartony. Na jeden z nich nalepíte ruličky po celém obvodu :-))). Přilepíme druhý kartón a necháme zaschnout. Tentokrát jsem použila tavnou pistolku abych nemusela čekat ale stejně poslouží i Herkules.

Zde jsou už nalepený medvídci a aby byli hezky vidět použila jsem pod ubrousky bílý balakryl :-))). Ubrousky hned nalakuji aby nedošlo k roztrhnutí :-))).

Na této fotce je vidět jak jsem vypletla tři řady opletem dvěmi tak aby víko malinko přesahovalo přes spodní koš. Pak jsem vypletla ozdobný copánek :-))). A to tak, že každou dvojíci ruliček obtočíme venkovní stranou okolo sousední dvojící ruliček a otočíme nahoru.
Takhle projedeme celé kolečka. Potom vezmeme libovolnou dvojíci ruliček a vnitřní stranou obtočíme kolem dvou dvojic ruliček a prostrčíme vzniklou dírkou dolů a projedeme zase celé kolečko :-))). Snad to bude srozumitelný přesně teneto krok jsem nenafotila :-(((.


Po vypletení copánku nám všechny ruličky směřují dolů a jsou připravený na pletení po straně :-))). Ale předtím jsem si ještě ozdobyla horní část :-))). Všechny ruličky jsem lepila tavnou pistolkou. Obrázky jsou orámovaný copánky ( stejný postup jako při pletení culíků ).

A teď na postranní výplet :-))).
Já jsem si nejprve vypletla zadní část která je od postranních a přední části oddělena. Z důvodu otevírání :-))). Použila jsem oplet dvěmi a při zpáteční cestě vznikl řetízkový vzor. Stejně tak opleteme přední a postranní část.

Zakončení víka :-)))

zadní sranu jsem ukončila jednoduše. Jeden proutek jsem zastřihla a zastrčila najednu stranu a druhý na druhou .

Přední srtanu jsem zase nenafotila. Tak se pokusím jednoduše vysvětlit. Obtočila jsem jednu dvnojci ruliček kolem sousední dvojíci ruliček venkovní stranou, zastřihla a zastrčila za výplet do vnitřní strany, tak aby to nebylo vidět ( viz. jednoduché uzavírání)

Ještě jsem víko nazdobyla šnečky, které se smotají z jedné ruličky a slepí aby se nerozmotali. Je lepší zalepit tav. pistolkou aby se při moření nerozlepili :-))). Tak a můžeme mořit a lakovat.
A ještě k připevnění víka ke koši. Já jsem zadní část přilepila tavnou pistolkou ale pro jistotu jí ještě přišiji asi režnou nití aby při používání víko neodpadlo :-))).

A to je dnes všechno mějte se hezky a já jdu zase něco tvořit abych nezlenivěla :-))).

Vaše FitinkaVečerní malování :-)))

4. října 2009 v 20:36 | Fitinka |  Enkaustika
Enkaustika :-)))

Tu jsem naposledy malovala asi tak před rokem :-))). Dnes ji oprášily děti a když jsem je tak viděla jak si malují tak jsem se k nim přidala :-))) a vznikly nové obrázky :-))) Tak mrkněte :-)))

A já už teda letím motat :-))) Fitinka

Nové obrázky :-)))

4. října 2009 v 18:40 | Fitinka
Zdravím Všechny lidičky a že jich tu dneska bylo :-))).


Moc děkuji za přízeň. A aby jste sem nechodili jen tak na prázdno přidám dneska nové obrázky. Není to decupáž ale reprodukce. Je to jednodušší v tom, že se nemusí nic lepit. Rozdíl je znát ale v ceně, neboť reprodukce je podstatně drašší než ubrousek :-))). Více o reprodukci na stránkách svět.cz kam chodím pro inspiraci :-))).

Jednotilivé obrázky najdete v galerii decupage :-))). A já letím motat ruličky abych mohla dodělat tu truhlu :-))) tak příště. Mějte se hezky Vaše Fitinka :-)))